İncir Büyüsü

Büyüler

İncir Büyüsü

Ak büyüler arasında kabul edilen aşık etme büyülerinde kullanılan malzeme çeşitliliği çok fazladır. Uygulama açısından da büyük farklılıklar gösteren bu uygulamalarda yenilebilir malzemeler çok yaygın kullanılır. Aşık etme amaçlı yapılan büyülerde biber, şeker, nohut, elma ve benzeri sebze, meyve veya bakliyat kullanılabilmektedir. Yiyecek malzemeleriyle yapılan aşk büyüleri arasında incir aşk büyüsü de bulunmaktadır. Ak büyü uygulamalarında kara büyülerde kullanılan materyallerin aksine temiz olarak nitelendirilen malzemeler kullanılır. Canlı veya ölü hayvan parçaları, adet kanı, sperm, mezarlık toprağı gibi pis olarak nitelendirilen malzemelerin ak büyü uygulamalarında kullanıldığı görülmese de ak büyü malzemelerinde kullanılan malzemelerin niyet ve uygulama değiştiğinde kara büyü yapımında da kullanıldığı görülür. Bu nedenle büyülerin sınıflanmasında önemli olan kullanılan malzemeler değil insanların büyü yaptırmakta ki niyetleridir. İyi niyetlerle yapılan bütün büyü uygulamaları ak büyü, art niyetle ve insanlara zarar vermek amacıyla yapılan büyü uygulamaları ise kara büyü olarak tanımlanabilir.

İncir İle Yapılan Aşk Büyüsü

Aşk büyülerinde kullanılan yöntemler oldukça farklıdır ve incir aşk büyüsü bunlardan birisidir. Aşk adına yapılan incir büyüleri de diğer aşk büyüleri gibi etkilidir. İncir büyüleri kuru incir veya taze incir üzerine yapılabilir.

Büyülerin geçmişi insanlık tarihi kadar eski olsa dahi günümüzde de insanların büyü uygulamalarını yaptırmaya meyilli oldukları görülmektedir. İnsanlara zarar vermek amacıyla yapılan kara büyüler bir kenara bırakılırsa ak büyülere yönelen insanlar genellikle doğal yollarla sorunlarını çözemeyenler olmaktadır. Özellikle aşk konusunda çıkmazda olan insanların büyü yoluna başvurdukları görülür. Karşılıksız aşk yaşayan ve bu yüzden acı çeken insanlar sevdikleri kişileri kendilerine bağlanmaları amacıyla yaygın olarak aşk büyüsü yaptırma yoluna gitmektedirler. Ülkemizde en yaygın uygulanan büyüler arasında aşk büyüsü ve bağlama büyüsü bulunmaktadır. İncir ile yapılan aşk büyüleri de dikkat çekmektedir.

İncir Büyüsünün Yapılışı

Taze ya da kuru incirle yapılan incir aşk büyüsü genellikle medyum tarafından gerekli işlem yapıldıktan sonra büyülenmek istenen kişiye yedirilmesi yoluyla gerçekleşir. Üzerine işlem yapılan incirin toprağa gömülmesiyle gerçekleştirilen uygulamalar da vardır. İncir ile yapılan aşk büyülerinin etkilerinin görülme süresi ortalama iki haftadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir